Dnes je Streda 20.07.2016, meniny má Iľja, Eliáš
Spýtajte sa knižnice

Formulár otázok a odpovedí

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či sa dnes - vo štvrtok 23.6. - nenašiel na dámskej toalete kovový krúžok- prsteň (bez ozdôb). Ďakujem vopred za informáciu, s pozdravom, A Stanislavová
Dátum: 24.06.2016 08:45
Dobrý deň, áno, našiel sa. Máte ho pripravený v registrácii na prízemí Ventúrska ul.
 
Dobrý deň, potreboval by som e-mailovú adresu akvizície. ďakujem. Patúš
Dátum: 22.06.2016 10:39
Dobrý deň, adresa vedúcej oddelenia doplňovania kníh je
silvie.uhliarova@ulib.sk, adresa vedúcej oddelenia periodík je petronela.krizanova@ulib.sk
 
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako presne prebieha návšteva študovní, nikde som sa to nedočítala.. Čo si môžem so sebou priniesť? Ako dlho môžem v študovni, ako študent, zostať? A pod. Ďakujem, Karlína
Dátum: 22.06.2016 09:03
Dobrý deň, používateľ knižnice má voľný vstup do požičovne a študovní na základe platnej identifikačnej karty používateľa. Používateľ vstupuje do priestorov knižnice po odložení kabáta alebo iného vrchného odevu (vetrovka, plášť a pod.), dáždnika, aktovky, tašky, ruksaku atď. v šatni, bez ohľadu na cieľ návštevy v knižnici. Pri donesení si vlastných dokumentov (knihy, časopisy, noviny, notový materiál, mapy, mikrofilmy, zvukové, zvukovo-obrazové dokumenty) je potrebné pred vstupom do knižnice vyplniť tlačivo s uvedením všetkých donesených dokumentov.
Povolený je aj vstup s vlastným prenosným počítačom typu notebook a hudobným nástrojom.
Poriadok študovní, kabinetov a voľného výberu rieši čl. 17 Práva a povinnosti používateľa v študovniach, kabinetoch a vo voľnom výbere v časti IV. Knižničného poriadku UKB. http://www.ulib.sk/sk/kniznicny-poriadok/iv-poriadok-studovni-kabinetov-a-volneho-vyberu.html Študovne a kabinety máme v dvoch budovách, na Ventúrskej ul. a na Klariskej ul. Pracoviská na Klariskej ul. – Hudobný kabinet, Študovňa UNESCO, študovňa NATO ako aj Kabinet rukopisov, majú iné prevádzkové (návštevné) hodiny ako pracoviská na Ventúrskej ul. http://www.ulib.sk/sk/otvaracie-hodiny/ Pre kabinet rukopisov, starých a vzácnych tlačí, študovňu elektronických dokumentov platí osobitný poriadok a zásady.
Tešíme sa, že sa stanete používateľkou našej knižnice.
 
Dobrý deň, som študentom 3. ročníka bc. K obhajobe bakalárskej práce som dostal úlohu od svojho oponenta uviesť konkrétne dve dobové recenzie z časopisov (Slovenske pohlady, Romboid, Dotyky,Slovenska literatura) v rámci diel Petra Karvaša Polnočná Omša, P. Jilemnický Kronika a L. Mňačko Smrť sa volá Engelchen. Bolo by to veľmi naliehavé a neviem si s tým rady. V mestskej knižnici v Komárne ma dali radu aby som Vám napísal. Prosím o Vašu pomoc. Za Váš čas a vybavenie vopred ďakujem.
Dátum: 10.06.2016 15:15
Dobrý deň, vyhľadať recenzie z periodík, ktoré uvádzate je časovo náročná práca a momentálne nie sú v knižnici zamestnanci, ktorí by vybavili Vašu požiadavku. V každom prípade Vám odporúčam navštíviť buď našu knižnicu, alebo v Nitre Krajskú knižnicu Michala Rešetku, ktorá podľa súborného katalógu periodík https://chamo-skp.kis3g.sk/search/query?theme=skp by mala mať časopisy (aj s ročníkmi, kedy mohli recenzie výjsť). Ako čitateľ by ste si objednali periodiká, ktoré uvádzate, konkrétne roky vydania 1947, 1948, 1959, 1960.
Je ešte iná cesta- existuje bibliografia Slovenských pohľadov
Ružarovský, Ignác: Bibliografia Slovenských pohľadov. Martin : Matica slovenská 1968. 414 s.
Recenzie môžete vyhľadať aj pomocou Bibliografického katalógu ČSR. Články v slovenských časopisoch, resp. v Slovenskej bibliografii. Sústavný rozpis vybraných príspevkov z periodickej literatúry za roky 1947, 1948. Tieto bibliografické súpisy sú našim používateľom k dispozícii vo všeobecnej študovni na 1. poschodí knižnice.
 
Dobrý deň, som učiteľ a mám platný preukaz ITIC. Je použiteľný pre nejakú výhodnejšiu cenu registrácie resp. poplatku výpožičky. Veľmi pekne ďakujem, s úctou Rado
Dátum: 25.05.2016 15:01
Dobrý deň,
ak používateľ predloží pri registrácii identifikačnú kartu používateľa vydanú iným subjektom (ISIC, ITIC, Bratislavská mestská karta a iné akceptované čipové karty) sa táto karta aktivuje v systéme UKB. (Čl. 5 Knižničného poriadku UKB http://www.ulib.sk/sk/kniznicny-poriadok/i-vseobecne-ustanovenia.html
- Identifikačná karta používateľa, registrácia a aktivácia). Používateľ s ITIC kartou zaplatí len za aktiváciu do knižničného systému, a to: ak má platnú prolongačnú známku na rok 2016 3,- €, ak ju nemá 6,- €
 
Dobrý deň, máme skoro polovicu mája a teploty už šplhajú na dvadsiatky a záhrada stále nie je otvorená. Kedy prosím vás otvoríte jej priestory študentom a verejnosti? :/ Pomerne mnoho ľudí sa na tento problém rok čo rok sťažuje...
Dátum: 11.05.2016 13:38
Dobrý deň, letnú študovňu plánujeme v prípade priaznivého počasia otvoriť pre používateľov knižnice 15. mája 2016 Otvorenie študovne oznámime na našej webovej stránke.
 
Dobry den, kedy sa otvori letna zahrada? Vonku je uz celkom pekne a radi by sme sa ucili na cerstvom vzduchu. Vdaka za odpoved.
Dátum: 11.05.2016 13:39
Dobrý deň, letnú študovňu plánujeme v prípade priaznivého počasia otvoriť pre používateľov knižnice 16. mája 2016 Otvorenie študovne oznámime na našej webovej stránke.
 
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, kedy sa otvára letná záhrada knižnice? Ďakujem pekne. Barbora.
Dátum: 11.05.2016 13:43
Dobrý deň, letnú študovňu plánujeme v prípade priaznivého počasia otvoriť pre používateľov knižnice v pondelok 16. mája 2016. Otvorenie študovne oznámime na našej webovej stránke.
 
Dobrý deň, môžete mi, prosím, povedač presné dátum kedy sa v UKB konala prezentácia 2. vydania antológie zo svetovej Lyriky Návštevy, ktorú v kniťnici niekedy v rokoch 2007 až 2009, kniha vyšla v Matici slovenskej roku 2008 – vtedy sa na podujatí osobne zúčastnili veľvyslanci Nemecka, Talianska, Rakúska a i. prominenti slovenského kultúrneho života. Ďakuje. Trojklaný pozdrav, jmr.
Dátum: 11.05.2016 13:29
Dobrý deň, prezentácia sa uskutočnila 9.6.2008.
9. 6. 2008
NÁVŠTEVY
Prezentácia knižného výberu zo svetovej lyriky v preklade Karola Strmeňa
Usporiadatelia: Matica slovenská, Univerzitná knižnica v Bratislave
Záznam o tejto akcii nájdete na str. 186 Výročnej správy UKB za rok 2008, ktorá je prístupná na našej webovej stránke na adrese:
http://www.ulib.sk/files/Dokumenty/VyrocneSpravy/vyrocna_sprava_2008.pdf
 
Dobrý deň. Zaujala ma jedna prednáška, ktorú robíte v priestoroch knižnice. Treba si miesto na nej rezervovať a aký je poplatok ? Ďakujem za odpoveď. Silvia
Dátum: 27.04.2016 15:13
Podujatia, ktoré knižnica pripravuje pre verejnosť sú voľne prístupné a návštevníci neplatia žiaden poplatok.
 
Zobraziť stránku  

Posledná aktualizácia: 07.12.2015 11:21  Tlačiť Hore