Potravinári by si v budúcnosti mali prilepšiť. Po vyššej podpore volajú už dlhšie. Realitou by sa mohla stať koncom tohto roka.
Slovenskú produkciu potravín dobiehajú nesprávne rozhodnutia z minulosti. Uviedla to Potravinárska komora Slovenska (PKS) v reakcii na medziročný nárast záporného salda SR zahraničného obchodu SR s agrokomoditami aj v roku 2018.
Poľnohospodári a potravinári potrebujú do výroby nových ľudí, a to najmä mladých, ktorí budú obsluhovať moderné poľnohospodárske a potravinárske stroje, na poliach budú pracovať s presným GPS navigačným systémom či budú rozumieť robotike napríklad aj počas dojenia. Uviedol to v pondelok na tlačovej besede predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Emil Macho spolu s predsedom Únie potravinárov Slovenska (ÚPS) Stanislavom Voskárom.
Priemerná mesačná mzda v potravinárskom priemysle SR dosiahla v roku 2018 úroveň 963 eur. Oproti roku 2017 to predstavuje nárast o 6,4 %. Uviedol to Matej Korpáš z tlačového oddelenia Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.
V slovenskom potravinárskom priemysle pracovalo vlani 32.070 zamestnancov. Oproti roku 2017 sa stav zvýšil o 2,8 %. Uviedol to Matej Korpáš zo Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.
Podpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná (SNS) v piatok slávnostne otvorila národný stánok na medzinárodnom veľtrhu potravinárstva Grüne Woche, ktorý sa začal v hlavnom meste Nemecka Berlíne.
Najkomentovanejšie za 7 dní